4

Sty

2018

Technikalia

Parę rzeczy związanych z funkcjonowaniem strony. Raczej nudne sprawy. Dla tych, którzy smucą się tym, że ze strony zniknęły komentarze, śpieszę informować, że prawdopodobnie uda mi się odzyskać wpisy, które pojawiły się do maja 2017 roku. Odnalazłem kopię bazy danych z tamtego okresu i po przejrzeniu jej już widzę, że są w niej komentarze. Miałem też kopię bazy danych z późniejszego okresu, ale w niej komentarze już nie występują. Postaram się to naprawić kiedy będę miał tylko chwilę. Na chwilę obecną komentarze działają. Przynajmniej nie zauważyłem, by było inaczej, choć zapewne muszę je jeszcze włączyć w paru miejscach.

Udało mi się też poprawić parę błędów, które dręczyły stronę od początku jej istnienia i miały związek z literówkami w pliku CSS. Ostatnio, kiedy go przeglądałem zauważyłem parę problemów, co ciekawe, część z literówek powodowała, że strona funkcjonowała prawidłowo, bo kiedy eksperymentowałem z elementami graficznymi strony nie bardzo wiedziałem co robiłem. Dlatego, część rzeczy, która nie działała, sprawiała, że strona wyglądała lepiej. To co poprawiłem, to głównie wyświetlanie strony na tabletach, które przy szerokości 800 px, nie wyświetlały górnego menu. I znów, poprawiłem CSS, ale dlaczego zaczęło to akurat działać teraz (kiedy wcześniej nie chciało kompletnie, mimo moich usilnych starań), nie jestem w stanie powiedzieć. Po prostu, zauważyłem, że poprawki, które wprowadziłem parę dni temu, zaczęły nagle funkcjonować jak powinny (choć nawet wcześniej, kiedy nie działały, czyściłem pamięć podręczną przeglądarki, by być pewien, że pobierze ona nowy plik css). Specem jednak od tych spraw nie jestem i cieszy mnie, że w ogóle to funkcjonuje.

Na koniec, jeszcze informacja, że myślałem nad unowocześnieniem layoutu strony. Nie wiem, czy do tego dojdzie, ale myśl o tym, by stała się ona trochę nowocześniejsza i lżejsza, chodzi po mojej głowie już od jakiegoś czasu. Znając jednak to, jak szybko potrafię wdrażać te sprawy w życie, to minie parę lat zanim coś się w tej materii zmieni. Choć na pewno zrobię przynajmniej jakiś projekt graficzny, bo to nie będzie kosztowało mnie dużo czasu, a może być całkiem niezłą zabawą, w przeciwieństwie, do późniejszego go przerobienia na działający theme. Podejrzewam, że dziś zajęło by mi to mniej czasu, niż 2 lata temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*. Jeśli chcesz by przy twoim komentarzu pojawił się spersonalizowany avatar odwiedź stronę: Gravatar.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.