14

Cze

2016

Podsumowanie Sony na E3

Otrzyjcie już zły płaczący. Klękajcie gracze. E3 uratowane, a reszta konferencji schowała się w spacerującym po scenie cieniu Crasha Bandicoota. Nie ma sensu żebym streszczał całą konferencję, bo był pisał o tym  do jutra, a i tak nie oddałbym właściwie tego jak dobra była to konferencja. Tak się to robi. Praktycznie brak gadania, zero przerw, trailer, za trailerem, ciągłe bombardowanie zmysłów gameplayem i nawet zwyczajowe suchary prezentowały się nad wyraz dobrze. Do tego na sali obecna była orkiestra symfoniczna, która od czasu do czasu przygrywała muzykę do trailerów i dałbym wiele, by być w sali na miejscu, kiedy rozpoczęła się konferencja Sony. Żebyście potrzebowali pieluch nie muszę robić nic więcej by wymienić tytuły, które pojawiły się podczas prezentacji: God of War (nowy początek, bez numerka, jak już mówiono nie w Grecji a w skandynawii), Days Gone (Easy Rider z zombie w tle), The Last Guardian (25 października 2016), Horizon: Zero Dawn, Detroit: Become Human (Quantic Dreams), Resident Evil VII (wygląda jak P.T.), Farpoint ( nowy tytuł, survival na marsie?), Star Wars: Battlefront – X-Wing VR Mission, Batman: Arkham VR (?), Final Fantasy XV (+VR), Call of Duty: Infinite WarfareCall of Duty: Modern Warfare Remastered, Crash, Crash 2 i Crash Warped, Skylanders: ImaginatorsDeath Stranding (Hideo Kojima), Spider-Man (od Insomniac)

Samo spisanie tytułów w tym zestawieniu potrafi być wyczerpujące. Nawet takie co roczne suchary, jak Call of Duty, prezentowały się nadspodziewanie dobrze i cieszy mnie, że w tym roku dostaniemy 2 wysokobudżetowe shootery, które reprezentują skrajnie różne klimaty, przyszłość i I Wojnę Światową. Do tego wygląda na to, że VR w wykonaniu sony ma szansę na sukces, tam gdzie zawodzi Oculus i Vive, Sony zdaje się wieść prym i prezentuje wysokiej jakości grafikę, czego często brakuje konkurentom.

Death Stranding  od Hideo Kojimy to nic innego jak rozwinięcie pomysłu, który widzieliśmy w P.T. Spider-Man, z kolei tworzony jest przez studio, które przez ostatnie parę lat robiło gry pokroju Ratchet & Clank, czy Sunset Overdrive, a teraz otrzymało szansę na to, żeby zrobić coś z marką Marvela, trzymam kciuki za Insomniac. Kostium Parkera podoba mi się bardziej niż ten z ostatniego filmu!

Zaskakujący jest też God of War, bo nie dość, że mamy nowe otwarcie, to jeszcze Kratos, nie jest tylko wrzeszczącym brutalem, a zdaje się że przeszedł pewien rozwój emocjonalny, czego się po grze z tym bohaterem chyba nikt nie spodziewał.

Uff… opisałem tu tylko najciekawsze fragmenty, a momentów, które naprawdę warto zobaczyć jest więcej. O ile Microsoft na swojej konferencji zaprezentował nam dlaczego warto mieć PC-ta (bo dostajesz wszystko co będzie na XBOXie, masę gier multiplatformowych, niektóre gry z konsoli konkurencji i dużo indyków), to Sony, pokazało, że musisz kupić PS4. Nie będę wklejał poszczególnych trailerów, konferencję Japończyków trzeba po prostu zobaczyć w całości, bo zwyczajnie nie ma czego tu pomijać.